Men’s Elite
Pool A: NY USAB A 3-0, Washington CYC A 2-1, NY FBNYC A 1-2, Cali Davis Dynasty 0-3
Pool B: LA Alpine 3-0, NY RL Cruisers 2-1, Toronto Titans 1-2, NY Maximum Output 0-3
Pool C: Seattle Bladerunners 3-0, Toronto Dragons 2-1, Markham FCCM 1-2, Boston Hurricanes AAU 0-3
Men’s Elite Medal Round
First Round
Boston Hurricanes AAU def Markham FCCM
NY RL Cruisers def Cali Davis Dynasty
NY FBNYC A def Toronto Titans
Washington CYC A def NY Maximum Output
Quarterfinals
Seattle Bladerunners def NY FBNYC A
NY USAB A def Boston Hurricanes AAU
LA Alpine def NY RL Cruisers
Washington CYC A def Toronto Dragons
Semifinals
Washington CYC A def Seattle Bladerunners
LA Alpine def NY USAB A
Finals
LA Alpine def Washington CYC A
All-Tournament Team
James Chen, LA Alpine (MVP)
Jonathan Chu, LA Alpine
Benny Hoang, LA Alpine
Kenny Ho, Washington CYC A
Hank Huang, Washington CYC A
Keith Wang, Washington CYC A
Wesley Hsu, Seattle Bladerunners
Ryan Dunn, Seattle Bladerunners
Nicholas Mui, NY USAB A
George Chan, NY RL Cruisers
Carlos Andrade, Toronto Titans
Kenny Ao, Toronto Dragons
_______________________________________________
Men’s Open
Pool O: Boston Knights A 3-0, NY USAB B 1-2, Boston Hurricanes B 1-2, Toronto Dragons B 1-2.
Pool OO: NY Crossbearers A 3-0, Toronto Kagers 2-1, NY ISS Flightz 1-2, Toronto Raiders 0-3
Pool OOO: Team Texas 3-0, Washington CYC B 2-1, NY United East 1-2, NY Runnin Rebels 0-3.
Pool OOOO: Philly Suns A 3-0, Toronto Shameless 2-1, NY Rockits AIA 1-2, Phila Fastball A 0-3.
Men’s Open Medal Round
Quarterfinals
NY Crossbearers A def NY USAB B
Philly Suns A def Toronto Shameless
Team Texas def Washington CYC B
Toronto Kagers def Boston Knights A
Semifinals
NY Crossbearers A def Toronto Kagers
Philly Suns A def Team Texas
Finals
NY Crossbearers A def Philly Suns A
All Tournament Team
James Li, NY Crossbearers A (MVP)
Michael Chan, NY Crossbearers A (MVP)
Quoc Tran, Philly Suns A
Dalton Mak, Toronto Shameless
Joe Brusch, Boston Knights A
Kevin Lee, Washington CYC A
Ming Wang, NY Rockits AIA
Tommy Zheng, NY Runnin Rebels
Loc Tang, Phila Fastball A
_______________________________________________
Women’s Open
Pool W: SF ArcAngels 3-1,Toronto Black Dragons 3-1, Toronto CCYAA A 3-1, LA Aiya 1-3, NY Lady Rockits A 0-4.
Medal Round
Semifinals
SF ArcAngels def LA Aiya
Toronto Black Dragons def Toronto CCYAA A
Finals
SF ArcAngels def Toronto Black Dragons
All Tournament Team
Tracy Tiao, SF ArcAngels (MVP)
Heather Lee, SF ArcAngels
Angie Wong, SF ArcAngels
Kimberly Lee, Toronto Black Dragons
Rachel Niven, Toronto Black Dragons
Christine Vuong, Toronto CCYAA A
Jessica Liang, LA Aiya
_________________________________________________________
Women’s Liberty
Pool L: Toronto Thunder 3-0, NY Sabres Black 2-1, NY Lady Rockits B 1-2, NY/Toronto PBJ 0-3.
Pool LL: NY Force 3-0, Washington CYC China Dolls 2-1, NY Sabres Green 1-2, Philly Lady Suns 0-3.
Women’s Liberty Medal Round
Semifinals
NY Sabres Black def NY Force
Washington CYC China Dolls def Toronto Thunder
Finals
NY Sabres Black def Washington CYC China Dolls
All Tournament Team
Maisie Wong, NY Sabres Black (MVP)
DJ Liu, NY Sabres Black
Lydia Lui, Washington CYC China Dolls
El Birman, Washington CYC China Dolls
Joyce Li, NY Force
Kara Ngo, Toronto Thunder
________________________________________________________
Boys Youth 15 & Under
Pool Y: NY USAB 15 3-0, NY Rockits Youth 2-1, NY Titans 1-2, Boston Knights Youth 0-3.
Pool YY: Toronto CCYAA Youth 2-0, NY USAB Biddy 1-1, Philly Young Suns 0-2.
Boys Youth 15 & Under Medal Round
Quarterfinals
Toronto CCYAA Youth def Boston Knights Youth
NY Rockits Youth def Philly Young Suns
NY USAB Biddy def NY Titans
Semifinals
NY USAB 15 def NY USAB Biddy
Toronto CCYAA Youth def NY Rockits Youth
Finals
NY USAB 15 def Toronto CCYAA Youth
All Tournament Team
Kevin Chen, NY USAB 15 (MVP)
Andrew Lee, NY Rockits Youth
Steven Wu, Philly Young Suns
Cory Chin, Boston Knights Youth
Chris Leung, Toronto CCYAA Youth
Kelvin Hom, NY USAB Biddy
_______________________________________________
Boys Youth 18 & Under
Pool J: Boston Knights Jr. 3-0, Chicago Dragons 18 2-1, NY CASE Cougars 1-2, Philly Rising Suns 0-3.
Pool JJ: NY USAB 18 3-0, NY UE Blue Devils 2-1, Toronto Downtown Raiders 18 0-3.
Pool JJJ: NY Young Life Rockits 2-1, Montreal MMAC 18 1-2, Toronto CCYAA 18 1-2.
Boys Youth 18 & Under Medal Round
First Round
NY CASE Cougars def Philly Rising Suns
Toronto CCYAA 18 def Toronto Downtown Raiders 18
Quarterfinals
NY USAB 18 def Toronto CCYAA 18
Boston Knights Jr. def NY CASE cougars
NY YL Rockits def Montreal MMAC 18
Chicago Dragons 18 def. NY UE Blue Devils
Semifinals
NY USAB 18 def Chicago Dragons 18
Boston Knights Jr def NY YL Rockits
Finals
NY USAB 18 def Boston Knights Jr
All Tournament Team
Jeffrey Chan, NY USAB 18 (MVP)
Matt Xie, NY USAB 18
Korey Mui, Boston Knights 18
Ray Yang, Boston Knights 18
Kyle Lew, NY YL Rockits
Anthony Chan, Chicago Dragons 18
__________________________________________
Men’s Friendship
Pool F: NY Crossbearers B 3-0, NY Tigers 2-1, Boston Commitment 1-2, Boston Knights Gold 0-3.
Pool FF: Montreal Mars 2-1, LA Anchormen 2-1, NY Rockits U 1-2, Boston Knights Blue 1-2.
Pool FFF: Boston Knights Red 2-1, NY Falcons White 2-1 Boston Freemasons 1-2, Indiana Pandas 1-2.
Pool FFFF: Phila Fastball B 3-0, NY Falcons Red 2-1, Philly Suns B 1-2, NY FBNYC B 0-3.
Men’s Friendship Medal Round
Quarterfinals
Phila Fastball B def NY Tigers
NY Crossbearers B def NY Falcons White
LA Anchormen def Boston Knights Red
Montreal Mars def NY Falcons Red
Semifinals
Montreal Mars def Phila Fastball B
LA Anchormen def NY Crossbearers B
Finals
LA Anchormen def Montreal Mars
All Tournament Team
Jeremy Yeung, LA Anchormen
Brian Houng, LA Anchormen
George Wu, Montreal Mars
Chris Yee, Montreal Mars
Stephen Lok, Phila Fastball B
Yu Heng Guo, Phila Fastball B
Steve Lin, NY Tigers
Henry Lam, NY Falcons Red
Justin Tien, NY FBNYC B
Steven Wong, NY Rockits U
____________________________________________________
Men’s Seniors 35 & Over
Pool S: Toronto CCYAA Sr 3-0, Boston Knights Sr 2-1, Boston Warlords 1-2, Montreal MMAC Sr 0-3.
Medal Round
Semifinals
Toronto CCYAA Sr def Montreal MMAC Sr
Boston Knights Sr def Boston Warlords
Finals
Toronto CCYAA Sr def Boston Knights Sr
All Tournament Team
Richard Zhu, Toronto CCYAA Sr (MVP)
Stan Ong, Toronto CCYAA
Carlton Ten, Toronto CCYAA Sr
Rich Wong, Boston Knights Sr
Jason Ng, Boston Knights Sr
Joe Yen, Boston Warlords
_____________________________________
Men’s Masters 45 & over
Pool M: Chicago Dragons 45 3-0, Team Texas Master 2-1, NY Thunder 1-2, Boston Hurricanes Master 0-3.
Pool MM: NY Legends 3-0, Toronto CCYAA Masters 2-1, Boston Knights 45 1-2, NY Fishmen 0-3.
Men’s Master Medal Round
Semifinals
Chicago Dragons 45 def Toronto CCYAA Masters
NY Legends def Team Texas Master
Finals
Chicago Dragons 45 def NY Legends
All-Tournament Team
Robert Choy, Chicago Dragons 45 (MVP)
Brad Liu, NY Legends
Beaver Ho, NY Legends
Rich Lee, Boston Knights 45
Brent Eng, Boston Hurricanes Master
Bob Chin, NY Thunder